2555

שירותים לארגונים

מעוניינים במידע על ריהוט משרדי לארגונים ? במאמר זה נבצע חלוקה לשלוש רמות ריהוט במקום מושבו של ארגון תעסוקתי גדול. בכל רמה תמצאו הנחיות מדוייקות מהו הריהוט המבוקש, וכיצד להציבו. חשוב לקרוא את המאמר על מנת שגם אתם תוכלו להתאים לארגון שלכם את הריהוט המנצח, החסכוני והמעוצב ביותר אשר ניתן להתאים לו:

רמת הלובי: חדר ההמתנה וחדר המזכירות

ריהוט משרדי לארגונים עבור רמת הלובי יכלול שולחן ננסי, זוג כורסאות נוחות קטנות, מראה מלבנית ארוכה, שולחן משרדי גדול וכסא עבודה משרדי. השולחן הננסי, יחד עם הכורסאות הזעירות יהוו את פינת ההמתנה במשרד. מולה תוצב המראה המלבנית הגדולה. השולחן המשרדי הגדול, בצירוף כסא העבודה יהוו את עמדת המזכירות. חשוב לוודא שניתן להגביה או להנמיך את הכסא כך שמסך המחשב לא יהיה יותר נמוך מהיושבת או היושב מולו. הדבר מהווה עבודה לא בטיחותית ועלול לגרום לגב כפוף ואפילו לפזילה.

רמת הדרג העובד: חדרי העובדים

חשוב להבדיל בין עובדים ללא סמכויות ניהול ועובדים עם סמכויות ניהול. בדרך כלל מקובל שעובדי הייצור, ללא סמכויות הניהול, נמצאים בחלל המרכזי של הארגון. במפעלי ייצור מוצרים פיזיים, אין ריהוט כמעט בחדר זה, אלא רק כלי עבודה לשימוש העובדים. לעומת זאת, בחברות הייטק נהוג לחלק את החלל לקיוביקים: שקוביות שקירותיהן בגובה 3/4 ומחוברים לרצפה בעזרת ריתוך. במרכז הקירות הללו מצוי שולחן הקיוביק: פלטת עץ המחוברת באמצעות בסיסי אלומיניום למחיצות הקיוביק. בנייה זו חוסכת בהקצאת חדרים ומייעלת את הוצאות הריהוט בארגון. עובדים בעלי סמכויות ניהול ישבו, בדרך כלל, בחדרים רגילים – בהם יהיה שולחן מחשב אחד לפחות, וארון או סט מגירות אחד לפחות. כמובן שבדומה ליתר החדרים, גם בחדרים אלו יש לדאוג ליחס גבהים בין הכסא לשולחן כך שמסך המחשב לא יהיה נמוך יותר מהיושב מולו מטעמי בטיחות ובריאות.

רמת המטה: חדרי הנהלת הארגון

בחדרי ההנהלה ישנו בדרך כלל שולחן עבודה גדול או שולחן ישיבות המיועד לישיבה סביבו. הכסאות בחדר זה צריכים, מטעמי בטיחות, להכיל בורר מצבים אשר משנה את גובהם. השימוש בויסות הגובה בכסא בא לידי ביטוי במיוחד כאשר ישנה עבודת מחשוב מרובה המצריכה ישיבה ממושכת מול מסכים. ויסות הגובה המקובל הוא כלפי מטה, כך שמסך המחשב יהיה גבוה משמעותית מהיושב מולו.

היכנסו והתרשמו ממגוון ריהוט לארגונים המוצג באולמות התצוגה שברשותנו. בואו לבקר.