כל מה שרציתם לדעת על כסאות משרד לחדרי מחשוב

כל מה שרציתם לדעת על כסאות משרד לחדרי מחשוב

vina_r_45_U0146
9
3

ברוכים הבאים למאמר העוסק בכסאות חדרי מחשב. כסאות אלו הם כסאות עבודה ייעודיים לחדרי מחשב המשמשים לישיבה זקופה, ארגונומית ותקנית מול מסכים מבלי לספוג בעיות גב ותוך שמירה על תנועה נכונה ולא תפוסה של הגפיים. במאמר זה נספק את כל המידע כל כסאות משרד מסוג זה, החל מבחירה פונקציונאלית ועיצובית ועד משימות תיקון שאתם עשויים להידרש להן לאחר שהות ממושכת של הכסאות בחדרי המשרד. לא כל דבר ניתן לתקן אבל ישנם תיקונים ידועים שחלק לא מבוטל מבעלי המשרדים כבר למד כיצד לעשות. ומה אתכם?

בחירת העיצוב של כסא המחשב

כסא מחשב נקרא כסא עובדים כאשר יש לו משענת בגובה סטנדרטי וכסא מנהלים כאשר המשענת שלו גבוהה. עיצוב המשענת וגוף הישיבה מתבסס על תצורת הכסא: משענת עגולה לעומת משענת מלבנית או בעלת מצולע חופשי, גוף ישיבה עם או בלי ידיות צד, מנגנון הגבהה בלבד או גם שינוי אמפליטודת המשענת, ועוד. כשאתם בוחרים עיצוב עבור כסאות משרד המשמשים בחדרי מחשב, אתם למעשה מגבשים גם את המבנה וגם את רשימת הפונקציות שתהיה בהם.

בחירת חומר הייצור של כסאות מחשב

כסאות משרד המשמשים בחדרי מחשב יכולים להיות מבוססים על בד, כפי שקורה ברוב הפעמים, או על מוצרי עור או דמוי עור כפי שקורה פחות אבל ישנה בהחלט אפשרות לרכוש דגם זה. לחומר הייצור משמעות מיוחדת עבורכם משום שהוא קובע את רמת הנוחות על פי דעתכם האינדיווידואלית. כמובן שהשאיפה היא לרכוש כסאות משרד שיהיו נוחים, במיוחד כאשר הדבר נוגע לעבודה שלכם.

תקנים וארגונומיה של כסא המחשב

כמובן שדגמי כסאות משרד המשמשים מול מחשבים צריכים להיות 100% תקניים וארגונומיים, לעמוד בעומסי עבודה ממושכים של 8 שעות ויותר, או מספר שעות מופחת מכך בצירוף הפסקה. הכסא צריך להיות ניחן בבוכנת שינוי גובה על מנת להימנע ממצבים של גב או צוואר תפוסים כתוצאה מזווית עבודה לא בריאה מבחינה אורטופדית.

הכנת כסא מחשב תקול לקראת תיקון

סוף “חייו” של כסא מחשב הוא בסיטואציה הזו: הכסא פשוט נשאר למטה ואם אתם מנסים לעלות ואז לשבת, אתם צונחים למטה יחד עם הבסיס. בתחילת התיקון של כסאות משרד אלה יש להוציא את הבוכנה החוצה באמצעות הנחתם הפוך, כמו בתום יום לימודים בבית ספר, על שולחן עץ או מתכת. במידה וישנן ידיות, יש להבריג אותן החוצה על מנת שתשכילו להניח את הרהיט ישר על השולחן. יש לקחת פטיש סטנדרטי ולדפוק את החיבור שבין הבוכנה לגוף הישיבה בחוזקה במטרה לשלוף את הבוכנה החוצה. יש לקחת את הבוכנה ולהניח אותה על הגלגלים. יש לדפוק את הפלסטיק שמעל הגלגלים. הוא נועד לכך מבחינה תקנית, ולכן לא יישבר. באותו זמן יש למשוך אליכם את הבוכנה במטרה להוציא אותה.

יישום התיקון של כסא המחשב התקול

יש לסור לחנות כסאות משרד ולבדוק האם ניתן לרכוש בוכנה חדשה. את הבוכנה החדשה יש להרכיב כמו הישנה: לעטוף אותה ב- 3 גלילי פלסטיק כיסוי, לטחוב אותה בחוזקה בחור של גוף הישיבה, לטחוב את סט הגלגלים מתחתיה, להבריג חזרה את ידיות הכסא ולשבת עליו. הדבר יהדק את הבוכנה ויאפשר לכם ליהנות מכסא משרד חדש ופעיל.

נגישות
גלילה לראש העמוד